Představení lesní školky Holubinky

Lesní mateřská škola „Holubinky“ v Holubicích

Naše lesní mateřská škola „Holubinky“ bude plnohodnotnou alternativou běžné mateřské školy. Prostředí lesní školky je určeno všem dětem, které se nebojí být kreativní, hledají nápady a řešení, mají rády přírodu a dokáží s ní souznít.

Dětem se budou věnovat dvě empatické a plně aprobované pedagožky a jedna průvodkyně. Tento sehraný tým má dlouholetou zkušenost s prací s dětmi ve věku od dvou do sedmi let z prostředí mateřské školy a dětské skupiny. Nižší počet dětí ve skupině umožní pedagožkám přistupovat k dětem individuálně, intenzivně se tak budou moci věnovat rozvoji jejich osobnosti, podporovat jejich kreativitu a vnímavost k přírodě, ale také posilovat jejich tělesnou zdatnost.

Náplň činnosti lesní školky bude plněna převážně venku, na pozemku školky, v přírodě a v okolí obce. V případě nepříznivého počasí budou děti pracovat a tvořit pod krytou pergolou nebo využívat vnitřní prostory vyhřívaného zázemí modulárního domu, kde budou trávit čas odpoledního odpočinku. Děti nepřijdou ani o kulturní a sportovní aktivity dětí a přátelství svých vrstevníků z klasické mateřské školy. Budou se s nimi setkávat na divadelních představeních, výletech a sportovních akcích.