Atletické závody ve Vyškově – Čokoládová tretra

9. 4. 2024 se děti účastnily atletických závodů Čokoládová tretra ve Vyškově. Většina závodila v běhu na 100, 200 či 300 metrů, ti nejstarší po běhu házeli raketkou. V každé kategorii byly děti rozděleny minimálně na 3 rozběhy po 8 dětech.

V běhu se dařilo hlavně dívkám. Lenička Vičarová vyhrála svůj rozběh v čase 18, 81 s, protože byl ale jiný rozběh rychlejší, na bednu nedosáhla. Nejlepší z naší školy byla Anička Marcoňová, na 100 metrů měla čas 18, 68 s. Získala tak 3. místo a postup do semifinále v Ostravě, které se koná 27. 5. 2024. V hodu raketkou byl nejúspěšnější Vojta Kříž, který hodil 31, 24 metrů, získal 2. místo a také postup do semifinále v Ostravě. Pro mnohé to byla první zkušenost s takovými závody, někteří jsou již ostřílení běžci. Kdo by chtěl zkusit štěstí znovu, může se přihlásit na Čokoládovou tretru do Prostějova, která se koná 17. 5.

Myslím si, že se den vydařil a odvezli jsme si mnoho zážitků. Kdyby bylo ocenění za množství dětí z jedné organizace, jistě bychom vyhráli 😉

Všechny děti moc chválím. Závodníci a závodnice ze sebe vydali to nejlepší a bylo to poznat! Fanoušci byli taky príma. I za příkladné chování je musím pochválit.

 

27. 5. budeme na Aničku s Vojtou myslet, aby se jim dařilo co nejlépe a třeba i postoupili do finále, které bude 28. 5. opět v Ostravě. Přejeme hodně štěstí!